Dowiedz się czemu SodaBlast Systems to nowej generacji piaskarki - oczyszczające więcej rodzajów powierzchni, przy niższym zużyciu czyściwa dzięki wyższej prędkości strumienia czyszczącego. Przekłada się to na możliwość oczyszczania tego co wcześniej było niemożliwe, przy większym zysku z tej samej pracy.

PRZEWAGA 3X SZYBSZEGO OCZYSZCZANIA

Szybszy strumień = to niższe zużycie czyściwa i wydajniejsza praca

Wysoka prędkość 965km/h (600mil/h) wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą energię kinetyczną (większą moc uderzenia w powierzchnię). Uderzając z duża prędkością o powierzchnię na której dla przykładu znajduje się farba, nie odbija się od niej, lecz rozbija na cząstki i efektywniej usuwa farbę z powierzchni przy niższym zużyciu ilości czyściwa.

Przy małej prędkości strumienia jak w piaskarkach większość czyściwa odbija się, zamiast rozbijać. Zatem, skoro tylko niektóre granulki czyściwa rozbijają się i uwalniają energię, to potrzeba ich znacznie więcej, aby oczyścić tą samą powierzchnię z farby.

Przy technologii SodaBlast Systems oszczędzasz na czyściwie jak i na potrzebnym na oczyszczanie czasie. Mniejsza ilość potrzebnego czyściwa to także sprawniejszy transport jak i mniej odpadu do uprzątnięcia po wykonaniu zlecenia. Amerykańska technologia ułatwiająca pracę.

OCZYSZCZASZ BEZPYŁOWO I NA SUCHO

Masz do wyboru wiele trybów pracy - strumieniowo na sucho, hydrodynamicznie w otoczce wodnej oraz innowacyjnie - bezpyłowo w mixie wodnym

SodaBlast Systems zapewnia Tobie różnorodne podejście do trybów pracy, oferując kilka metod jakie można stosować w jednym i tym samym urządzeniu.

Wyróżniamy 3 tryby, w tym innowacyjny "w miksie wodnym".

 • Standardowy tryb - to praca na sucho. Wsypujemy czyściwo do zbiornika, po uruchomieniu czyściwo z bardzo dużą prędkością wylatuje z dyszy i oczyszcza powierzchnię.

Wyróżniamy także dwa tryby bezpyłowe z wodą, która eliminuje pylenie jeśli takowe jest przez nas niepożądane.

Tryby bezpyłowe wodne:

 • Tryb hydrodynamiczny - za pomocą węża podłączonego do kranu lub zbiornika z wodą z jednej strony, a z drugiej podłączony do specjalnej dyszy podajesz strumień wody, który zapewnia otoczkę wodną wokół strumienia czyściwa z powietrzem. Eliminujesz w ten sposób pylenie do 95%.
 • W miksie wodnym - to innowacja wprowadzona przez nas wywołana ostatnimi zmianami konstrukcyjnymi wnętrza maszyn. Umożliwiają one zasypanie czyściwa do zbiornika, a następnie dolanie wody nad czyściwo w proporcji 1:1. W ten sposób eliminujesz praktycznie do 0% pylenie przy czym nie jest wymagane posiadanie podłączenia do kranu lub zbiornika z wodą.

Jeśli oczyszczasz stal, która może korodować w kontakcie z wodą po usunięciu rdzy czy farby, do wody możesz dodać oferowany przez nas koncentrat "INHIBITOR RDZY", co zapewni zabezpieczenie powierzchni przed zardzewieniem do 3 dni. W tym czasie możesz oczyszczać kolejne metry powierzchni bez ryzyka, że wcześniej oczyszczone elementy ponownie zardzewieją. Koncentrat rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:100.

BEZ USZKADZANIA POWIERZCHNI

Soda pozostawia powierzchnię po oczyszczeniu gładką, bez uszkodzeń i zarysowań, nie przegrzewa jej, nie zamraża, nie odkształca.

Możesz także uzyskać różną chropowatość powierzchni, w zależności od rodzaju zastosowanej sody, którą oczyszczasz.

Oferta SodaBlast Systems to  aktualnie 7 rodzajów sody oczyszczonej, która różni się ziarnistością, twardością i kształtem granulatu sody.

Zależnie od zastosowanej sody, możesz uzyskać różne efekty.

Jednym z nich jest to w jaki sposób powierzchnia będzie wyglądała po usunięciu zabrudzeń czy farb.

Wyróżniamy w ten sposób dwie metody:

 • Delikatna - gładka, nieuszkodzona powierzchnia
 • Mocna - zszorstkowana powierzchnia (zmatowiona) Powstaje mostek szczepny pożądany przed aplikacją farb, mas, klejów i zapraw.

Główną ideą stosowania sody do oczyszczania jest nieuszkadzanie powierzchni przedmiotu, który oczyszczasz. Stąd najczęściej oczyszcza się w metodzie delikatnej. W której soda podczas uderzenia i rozbicia się nie wytwarza wysokiej temperatury na oczyszczanej powierzchni jak to ma miejsce przy piaskowaniu. Temperatura ta mogłaby przegrzać powierzchnię i zacząć ją rozszerzać, wyginać i odkształcać - np. podczas oczyszczania metali.  Utrzymują one swoje parametry fizyczne. Gdy zaś oczyszczasz stal ocynkowaną z farby - ocynk również pozostanie nietknięty - bez zarysowań, zaś farbę usuniesz. To samo z graffiti na szybie, szyba pozostanie gładka, nie będzie zmatowiona, a po farbie nie będzie śladu.

Przy zastosowaniu sody nie wytwarza się także ujemna temperatura na powierzchni jak to ma miejsce przy oczyszczaniu suchym lodem, gdzie takowe dochodzi do -90oC. Takie oczyszczanie może powodować mikropęknięcia i zmiany w materiale spowodowane nagłymi skokami temperatury tj. z temperatury suchego lodu, którym oczyszczamy, aż do temperatury otoczenia w jakim pracujesz. Załóżmy, że w pomieszczeniu czy na zewnątrz jest +20oC. Różnica temperatur wyniesie aż 110oC - to szok termiczny dla oczyszczanego elementu. Innym przykładem jest oczyszczanie maszyn, które zbudowane są z różnych elementów metalowych o różnej rozszerzalności temperaturowej - powstają wtedy pęknięcia. Przy sodzie, w trybie delikatnym, temperatura czyściwa jak i oczyszczanej powierzchni jest niezmienna.

MOŻESZ TEŻ CHROPOWACIĆ

Wytwórz chropowatość pod malowanie, dzięki sodzie oczyszczonej o specjalnej granulacji

Metoda mocna to szlifowanie (matowienie) elementów które oczyszczasz z farb, rdzy czy zanieczyszczeń. Podczas szlifowania wytwarza się zgodnie z prawami fizyki temperatura. Temperatura może wyginać blachę, szczególnie cienką. Szlifowaniem można nieodwracalnie uszkodzić lub zniszczyć powierzchnię. Jeśli wcześniej pod warstwami zabrudzenia czy farb powierzchnia była gładka, to po oczyszczeniu z nich, powierzchnia będzie chropowata.

Jednakże, warto zapamiętać iż nawet przy metodzie mocnej, szorstkość powierzchni jest w miarę słaba i nie aż tak destrukcyjna jak przy piaskowaniu. Dodatkowo po oczyszczeniu sodą stal nie będzie tak szybko rdzewieć jak po piaskowaniu. Soda tymczasowo zabezpiecza powierzchnie przeciw nagłemu zardzewieniu.

Jest to metoda inwazyjna w porównaniu do metody delikatnej, lecz niektórzy Klienci posiadają takie zapotrzebowanie. Nasze maszyny zapewniają elastyczność w uzyskaniu efektu po oczyszczeniu taki jaki chcesz.

MASZ PEŁEN ZAKRES USTAWIEŃ

Płynna regulacja ciśnienia powietrza i ilości czyściwa. Elektryczne sterowanie maszyną przy dyszy

Maszyna posiada płynną regulację ciśnienia powietrza oraz płynną regulację ilości czyściwa. Możemy dowolnie dozować ilość czyściwa do ustawionej jednostki powietrza.
Urządzenie umożliwia Tobie także zamknięcie wyrzutu czyściwa tak, aby z dyszy i tego samego węża leciało tylko samo czyste powietrze. Stosuje się to przy odmuchiwaniu miejsca pracy lub maszyny na koniec pracy.

CHRONISZ ŚRODOWISKO

Wykorzystujesz ekologiczne dla środowiska, biodegradowalne i łatwo wodorozpuszczalne czyściwa

Priorytetem dzisiejszych czasów jest bezpieczeństwo dla środowiska. Soda oczyszczona chroni przed szkodliwym działaniem przestarzałych metod jak żrące chemikalia niebezpiecznych w samym użytkowaniu i niezmiernie drogich w utylizacji. Jak również przed piaskowaniem po którym pozostaje dużo odpadu zużytego piasku i problem, gdzie go zutylizować. Soda oczyszczona jest łatwa w utylizacji i posiada ekologiczne dla środowiska pH 8.2. Jest również łatwo rozpuszczalne w wodzie, po tym jak się rozbije w pył o oczyszczaną powierzchnię.

Dla Unii Europejskiej ekologia to podstawa dalszego rozwoju gospodarek. SodaBlast Systems zapewnia bezpieczeństwo i dzięki temu sodowanie jest promowane przez UE jako standard przyszłości. Aktualnie piaskowanie z powodu rakotwórczości wywoływane pylicą jest zabronione. Kwestią czasu jest pełne zastąpienie piaskowania technologią SodaBlast Systems. Wprowadzasz innowację do swojej firmy na rynku.

RÓWNIEŻ NA INNE CZYŚCIWA

Pracujesz także na tradycyjne czyściwa jak szkło, piasek, korund, śrut - również 3x szybciej od piaskarki

Wszystkie maszyny SodaBlaster, począwszy od 2015r. mogą pracować od bardzo drobnego czyściwa jak soda oczyszczona, aż do 2-3mm tradycyjnych czyściw jak szkło kruszone, piasek, korund, śrut staliwny. Czyni to nasze maszyny uniwersalnymi w zastosowaniu.

Posiadasz więc szerokie możliwości wyboru i jeśli chcesz oczyszczać z mocnym zszorstkowaniem powierzchni to możesz wsypać do maszyny inne czyściwa - ostrzejsze i większe od sody oczyszczonej.

Zauważ, iż maszyny SodaBlaster marki SodaBlast Systems posiadają wyrzut czyściwa 3x szybszy od piaskarek. Zatem, przy oczyszczaniu piaskiem, szkłem czy śrutem, będziesz oczyszczał również 3x szybciej od piaskarki.

CIĄGŁA PRACA BEZ PRZERWY

Bezproblemowa praca - stały, ciągły i nieprzerywany strumień czyszczący

Budowa urządzeń, które oferujemy dzięki opatentowanej konstrukcji, elektrycznemu sterowaniu, a także układowi chłodzenia, zapewnia Tobie stałą i nieprzerywaną pracę.

Strumień wylatujący z dyszy jest ciągły, bez impulsów, a także nie zacina się i nie blokuje. Przerwa w pracy następuje tylko na czas zasypania nowego czyściwa do zbiornika.

BEZAWARYJNE W UŻYTKOWANIU

Sprawdzona konstrukcja zapewnia Ci niskie koszta utrzymania maszyny

Wysokiej jakości podzespoły, a także materiały użyte do budowy maszyn zapewniają wieloletnią, bezproblemową i spokojną pracę, przy tym nie powodując wysokich kosztów użytkowania.

Maszyny tworzone według amerykańskiej filozofii, dla każdego.

O WYSOKIEJ TRWAŁOŚCI

Dysze okrągłe i płaskie bardzo żywotne o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększające wydajność

Stosowane przez nas dysze produkowane w technologii lotniczej zapewniają 1500 godzin nieprzerwanej pracy.

Węże strumieniowe od maszyny do dyszy, nasi Klienci w Polsce wymieniają średnio co 2 lata, a ich koszt jest niski.

W ciągu tygodnia stałej pracy zużywają się elementy na koszt ok. 10 zł netto.

Reszta podzespołów wymaga jedynie utrzymania w należytym stanie poprzez systematyczną konserwację dokonywaną we własnym zakresie, zgodnie z instrukcją obsługi.

BHP - ZDROWE DLA OPERATORA

Bezpieczne dla Ciebie i osób postronnych, oczyszczanie sodą oczyszczoną nie wywołuje pylicy płucnej jak piasek

Oprócz zysków i wydajności w pracy, chcesz również dbać o swoje zdrowie. Piaskując Twoje zdrowie jest zagrożone śmiertelną pylicą, nawet przy samym wsypywaniu piasku i wdychaniu lotnego pyłu. Podczas pracy SodaBlast Systems takie zagrożenie nie istnieje, gdyż soda oczyszczona jest wodorozpuszczalna i nie odkłada się w płucach.

Ponadto podczas pracy z oryginalnym sodowaniem, czyściwo po uderzeniu w oczyszczaną powierzchnię nie odbija się od niej i nie uderza z powrotem w operatora, lecz swobodnie opada na podłoże. Jest to spowodowane mniejszą masą cząstki sody w porównaniu do piasku. Umożliwia to pracę w lekkim stroju roboczym, bez konieczności noszenia ciężkich, nieoddychających strojów jak podczas pracy z piaskiem. Przy sodzie wystarczy maska całotwarzowa, ochronniki słuchu, rękawiczki, buty robocze i kombinezon. Wszystko dostępne w każdym dobrym sklepie z art. BHP.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce.

Docelowe wykorzystanie technologii SodaBlast Systems jest mocno zróżnicowane i większość naszych Klientów kupuje nasze maszyny do różnych celów, zgodnie z własną wizją.

Można nimi pracować w różnych branżach, oto kilka przykładów:

 • przemysł - przygotowywanie pod malowanie obiektów małych i wielkogabarytowych konstrukcji stalowych w tym hal, mostów, przęseł, dachów, więźb, zbiorników, silosów, tuneli, wież, estakad, a także usuwanie starych farb przy remontach tych obiektów
 • budownictwo - oczyszczanie elewacji budynków ceglanych, drewnianych, otynkowanych z wieloletnich zabrudzeń, farb, zbitych tynków, impregnatów, osmoleń po pożarze
 • motoryzacja - renowacja karoserii, wnętrz i podwozi pojazdów zabytkowych i współczesnych w zakładach prywatnych oraz ASO, a także oczyszczanie bloków silników, felg, pomp, itp.
 • komunalna - utrzymanie czystości w miastach, usuwanie graffiti, pasów ruchu, oczyszczanie kostki brukowej
 • zabytki - renowacja zabytkowych elewacji budynków, pomników, nagrobków
 • spożywcza - usuwanie zabrudzeń poprodukcyjnych, maszyny i taśmy transportowe, hale produkcyjne, silosy, elementy ze stali nierdzewnej jak choćby zbiorniki

Zabrudzenia, które usuwają nasze maszyny:

 • farby proszkowe, poliuretanowo-epoksydowe
 • rdza powierzchniowa i wgłębna
 • lakiery samochodowe
 • farby alkidowe, olejne, ftalowe, akrylowe, itp.
 • stare tynki
 • zanieczyszczenia środowiskowe, przemysłowe, spożywcze
 • osmalenia po pożarze
 • graffiti z tynków czy oszklenia
 • gelcoat z laminatu łodzi
 • i inne...

WYDAJNE I OPŁACALNE

W każdej technologii oprócz zalet ekologiczności czy bezpieczeństwa, na końcu i tak liczy się opłacalność.

Warto zwrócić uwagę także na prędkość samego oczyszczania. 3x szybszy wyrzut od piaskarki gwarantuje szybsze wykonanie pracy. To zaś przyczynia się do znacznych ograniczeń kosztów jakie ponosimy w trakcie pracy, a na które składają się choćby:

 • godzina pracy pracownika, operatora maszyny
 • zużyte na godzinę paliwo kompresora pompującego sprężone powietrze

Przy pracy na wyjeździe, szybsze wykonanie zlecenia to także = mniejsze koszta noclegów + diet.

Dodatkowo warto przypomnieć jedną z cech maszyny. Nawet jeśli chcemy użyć bardzo ostrych czyściw, innych niż soda oczyszczona, to możemy tego dokonać w tym samym urządzeniu. Zatem masz jedną maszynę do bardzo wielu zastosowań. Uniwersalną, wciąż szybszą, wydajniejszą i bezproblemową w użytkowaniu.

CERTYFIKOWANE

Wszystkie maszyny i technologia spełniają krajowe i europejskie standardy. Zostały sprawdzone przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), Urząd Dozoru Technicznego (UDT), posiadają Deklaracje Zgodności CE z jednostką notyfikowaną, która jako niezależny nadzorca sprawdza każdy zbiornik u producenta w USA przed wysyłką do Polski.

Ponadto dla każdego podwozia wersji Trailer jest wystawiana europejska homologacja drogowa E, dzięki której można zarejestrować maszynę jako przyczepa specjalna w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej, co ostatnio jest wymogiem prawnym.

CZYSTA SODA, BEZ DODATKÓW

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i Klientów, bądź transparentny. Wiedz czym pracujesz, co wdychasz.

Czyściwa Soda SBS to w 100% Soda Oczyszczona NaHCO3. Zwyczajowo stosowana w proszkach do prania, do pieczenia, farmaceutykach, a także jako domowy środek do czyszczenia powierzchni (po rozpuszczeniu w wodzie).

Soda Oczyszczona to nie żrąca Soda Kaustyczna, stosowana jako kwas. Łączy je tylko zbliżona nazwa, lecz to dwa różne związki chemiczne. Soda Oczyszczona to nie kwas i nie jest żrąca, a jej odczyn pH jest zasadowy i wynosi 8.2

W składzie czyściw nie ma także innych dodatków, tj. tlenku glinu, opiłków aluminium, piasku czy szkła jak u firm naśladujących, które to dodatki odgrywają znaczącą rolę w trakcie oczyszczania z powodu nieumiejętności poradzenia sobie przez inne urządzenia z czystą, bardzo drobną sodą oczyszczoną.

Odradzamy zakupu technologii których czyściwa nie posiadają wyszczególnienia w specyfikacji technicznej z czego się składają, a używają zwrotu "mix", "formuła" lub są opisywane jako zawierające dodatki skrawające.

Sodowanie polega na oczyszczaniu przy wykorzystaniu Sody Oczyszczonej. Mieszanie z czymś innym to już nie sodowanie, lecz wciąż piaskowanie!

ŁATWE W TRANSPORCIE

SodaBlast Systems to mobilna technologia.

Czyściwa SodaBlast Systems to produkt bezpieczny w transporcie oraz magazynowaniu. Nie są wymagane dodatkowe licencje ADR dla niebezpiecznych środków w transporcie. W razie rozsypania czyściwa w aucie czy magazynie, zwyczajnie wystarczy je zebrać do worka. Przechowywanie na palecie, w zamkniętym pomieszczeniu.

Woda, która ewentualnie dostanie się w trakcie transportu lub składowania do czyściwa najwyżej je w części zbryli.

Soda oczyszczona nie jest żrąca, nie ma zagrożenia poparzenia czy utraty zdrowia lub życia, to nie jest soda kaustyczna! To są dwa różne chemikalia, których nie wolno mylić!

2 LATA GWARANCJI

Wszystkie modele SodaBlaster posiadają 24 miesięczną gwarancję SodaBlast Systems Polska i USA.

SERWIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

SodaBlast Systems Polska gwarantuje serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny naszym Klientom.

Modele maszyn z serii Trailer, wymagają co rok okresowych przeglądów wykonywanych przez nasz serwis z dojazdem do Klienta, w który wchodzi wymiana filtrów i olejów. Pozostałe maszyny nie wymagają takich przeglądów, oprócz konserwacji dokonywanej przez Klienta we własnym zakresie, zgodnie z instrukcją obsługi.

Wszystkie części są stale dostępne na magazynie w kraju i mogą być wysłane z dnia na dzień. Służymy również radami przez telefon, a w nagłych przypadkach serwisem z dojazdem.

POTWIERDZONA INNOWACJA

Potwierdzona Innowacyjność

Technologia jak i modele maszyn SodaBlaster™ otrzymały pozytywną opinię o innowacyjności. Opinia ta to dobry przykład, iż nasze maszyny to przyszłość w polskiej gospodarce.

Innowacyjność oraz ekologiczność, a także wyjątkowość metody SodaBlast Systems™ ułatwiają ewentualne otrzymywanie wsparcia ze strony unijnych dotacji dla przedsiębiorców oraz rolników.

Dodatkowo, SodaBlast Systems™ to technologia proekologiczna.

PRZYJEDŹ -> ZOBACZ JAK DZIAŁAJĄ -> KUP

Oczyszczarki mamy dostępne od ręki!

Przyjedź do nas, do Łodzi. Sprawdź działanie oczyszczarki na żywo. Dokonaj wyboru modelu i kup. Za gotówkę lub na leasing.

Na magazynie mamy non-stop oczyszczarki, w różnych modelach.

Salon sprzedaży udostępniamy Klientom po wcześniejszym ustaleniu z nami terminu przyjazdu.

Terminy prosimy ustalać telefonicznie dzwoniąc na poniższy numer, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 - 18:00.

ZADZWOŃ: 42-203-15-30