Jakie auto do holowania zestawu "Trailer"?

Często jesteśmy pytani o to, jakim pojazdem można holować maszyny SodaBlast Systems na podwoziu z serii Trailer. Wybór aut jest naprawdę szeroki z uwagi na niską wagę takich maszyn. Najcięższy zestaw to zaledwie 1550kg masy własnej, co powoduje możliwość transportu nawet autem osobowym. Mieliśmy przypadek wykorzystywania Mercedesa C Klasy. Choć to skrajny przykład, służący tylko do tymczasowego przetransportowania urządzenia z punktu A do B.
Często maszyny Klienci odbierają autami typu

SUV, jak Jeep Grand Cherokee, BMW X5, Audi Q7, Ford Kuga. Niektórzy takimi autami pracują na co dzień, mimo niewielkiej przestrzeni ładunkowej w bagażniku.
Z doświadczenia wiemy, iż najlepiej spełniają się auta dostawcze. Z zamkniętą budą. W tej roli najczęściej goszczą Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, Iveco Daily. Do auta dostawczego można załadować 1000kg czyściwa i pojechać na zlecenie oczyszczania. Duża kabina ochroni czyściwo przed zamoknięciem, a także będziemy mieli miejsce na przebranie się w strój roboczy czy rozłożenie śpiwora na noc, jeśli zajdzie potrzeba przenocowania.
Ostatnio pojawiają się także Klienci z pojazdami typu pick-up. Na zdjęciach przedstawiamy dwa takie przypadki. Minusem tego rozwiązania jest mała ładowność. Zazwyczaj do pick-up'a wchodzi max 300-500kg czyściwa. Plusem natomiast jest napęd 4x4, co szczególnie przydaje się przy zleceniach w trudnym terenie. Akurat nasz Klient od pick-up'a marki Isuzu zajmuje się renowacją oraz naprawą rębaków, więc często ma potrzebę wjazdu do lasu.
Jaki wybór dokonać? Jaki pojazd najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? Przyjedź do nas, przeanalizujemy i doradzimy. Zadzwoń umówić się na spotkanie.