CO TO TAKIEGO SODOWANIE?

Najważniejszą zaletą Soda Blast Systems™ jest skuteczność i bezinwazyjność. 

Sodowanie™ umożliwia kompletne oczyszczenie materiału, bez jakiegokolwiek uszkadzania jego struktury. Czyściwem w tym procesie jest

Soda SBS tj. soda oczyszczona o specjalnej granulacji. Nietoksyczna, neutralna dla środowiska, bezpieczna dla pokarmu oraz człowieka, a także w 100% rozpuszczalna w wodzie. Ludzie wykonujący sodowanie™, nie pracują więc w szkodliwych warunkach. Mogą szybko i bezpiecznie wykonywać swoje zadania.

 

Sodowanie™ jest metodą uniwersalną – sprawdzi się w każdym przypadku wymagającym oczyszczenia. Duże zastosowanie znajdzie w budownictwie oraz usługach remontowych. Nadaje się do oczyszczania zarówno ścian, elementów drewnianych z brudu i farb (np. warstw farby olejnej z drzwi i okien), fug i zapraw, kamienia naturalnego i kruchego piaskowca, usuwania zanieczyszczeń cementowych, doskonale odczyści ściany z graffiti, wielu warstw farb. Bez szkód usunie brud z powierzchni szklanych, metalowych, aluminiowych, z tworzywa sztucznego, drewna. Sprawdzi się w zakładach blacharsko-lakierniczych usuwając szybko i delikatnie powierzchnię lakieru z karoserii, w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, morskim. Ze względu na bezpieczeństwo oraz certyfikat ekologiczny doskonale nadaje się do oczyszczania maszyn w przemyśle spożywczym.

Sodowanie™ jest też idealne do oczyszczania bardzo delikatnych materiałów.

Oto jeden z dowodów.
Zamknięta puszka ukazana na fotografii została oczyszczona naszą technologią. Pomimo że odbyło się to pod ciśnieniem, to oczyszczanie nie naruszyło jej struktury w żaden sposób. Puszka nadal jest w pełni szczelna, a aluminium, z którego została stworzona idealnie gładkie. Na cienkiej blaszce puszki nie znajdziemy żadnego uszkodzenia czy zarysowania.

Sodowanie™ jest znakomite do oczyszczania wszelkiego rodzaju delikatnego oprzyrządowania oraz powierzchni, eliminując piaskowanie, skrobanie, mycie czy wszelkie inne destrukcyjne metody oczyszczania wodą lub kwasami.

Sodowanie™ może również służyć do wgłębnego oczyszczania z rdzy

Oprócz delikatnego oczyszczania, technologia SodaBlast Systems™ oferuje również silne oczyszczanie, umożliwiające powierzchniowe oraz wgłębne usuwanie rdzy aż do uzyskania prawidłowego kolorytu stali.

Do usuwania rdzy należy stosować czyściwa: Soda Anti-Rust™ lub Soda Anti-Rust HD™.

Specyficzne zalety technologii Soda Blast Systems™ w skrócie:
- ekologiczna i nieszkodliwa dla środowiska
- innowacyjna
- o szerokim spektrum zastosowania
- wydajna i szybka w oczyszczaniu
- o niskim koszcie pracy
- bezpieczna dla operatora
- niepalna
- nie niszczy oczyszczanej powierzchni
- zachowuje oryginalną strukturę metali
- nie nagrzewa ani nie zamraża metali
- nie rozwija powierzchni (brak chropowatości)
- odtłuszcza powierzchnię
- możliwość oczyszczania w osłonie wodnej, na mokro (brak pylenia)