INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

SodaBlast Systems™ to technologia innowacyjna, a także ekologiczna. Technologia jak i wybrane modele maszyn SodaBlaster™ otrzymały pozytywną opinię o innowacyjności na skalę krajową oraz europejską wydaną przez

państwową jednostkę naukową. Opinie te są dobrym przykładem, iż nasze maszyny to przyszłość w polskiej gospodarce. 

 

Dodatkowo, SodaBlast Systems™ to technologia proekologiczna. Wszelkie używane czyściwa są łatwo biodegradowalne oraz łatwo rozpuszczalne w wodzie. Brak jest problemów z ich utylizacją.

Innowacyjność oraz ekologiczność, a także wyjątkowość metody SodaBlast Systems™ ułatwiają ewentualne otrzymywanie wsparcia ze strony unijnych dotacji dla przedsiębiorców oraz rolników.

SodaBlast Systems™ to innowacyjna technologia, zastępująca dotychczasowe Piaskowanie.

Jednakże, piaskowanie:
- uszkadza oczyszczaną powierzchnię
- jest wycofywane przez europejskie standardy oczyszczania strumieniowo-ciśnieniowego
- zabronione ze względu na rakotwórczość i pylicę
- jest nieekologiczne z powodu trudnej utylizacji odpadu

SodaBlast Systems™ nie uszkadza oczyszczanej powierzchni, jest preferowane przez Unię Europejską jako przyszła technologia, nie wytwarza pylicy i jest łatwe przy utylizacji ze względu na wodorozpuszczalność.

Nasza technologia oczyszcza powierzchnię bez jej uszkadzania, ale jest również możliwość silnego usuwania zanieczyszczeń, w tym rdzy wraz z wytwarzaniem chropowatości na stali !

Na czym polega sodowanie™?
Maszynowe oczyszczanie sodą nazwane w kraju przez nas po raz pierwszy w 2008 roku sodowanie™ (artykuł prasowy), przy użyciu urządzenia SodaBlaster™ wyprodukowanego przez SodaBlast Systems™ w USA to precyzyjne pobieranie higroskopijnej sody ze zbiornika maszyny przy pomocy podciśnienia, następnie zmieszanie ze sprężonym powietrzem tak, by soda była jak najbardziej rozpylona w danej jednostce powietrza, a następnie wyrzucanie już rozpędzonych w maszynie granulek sody za pomocą węża strumieniowego na powierzchnię, którą należy oczyścić.

Metoda ta wyróżnia się tym, że soda jest prawidłowo rozpędzana do prędkości 3-krotnie wyższej od prędkości piaskarki, a co równie ważne, poprzez działanie nadciśnieniowe oraz podciśnieniowe, soda przed uderzeniem w oczyszczaną powierzchnię nie jest uszkadzana w trakcie jej poboru i wyrzucania przez maszynę. Dodatkowym atutem oryginalnych maszyn SBS jest umiejętność posługiwania się sodą, która ze względu na swoje właściwości higroskopijne, bardzo łatwo się zbryla pod wpływem wilgotności powietrza otoczenia. Zaawansowany system oczyszczania i osuszania powietrza w energooszczędnej technologii pracy dostarcza do urządzenia wysokij jakości powietrze robocze.

Tylko oryginalne maszyny SodaBlaster™ firmy SodaBlast Systems™ posiadają taki system poboru i wyrzucania czyściwa SodaBlast Systems™ z prędkością 932km/h oraz zintegrowany system zapobiegania zbrylaniu się sody i blokowania maszyny. Również oryginalne czyściwo SodaBlast Systems™ posiada wyjątkowe właściwości fizyczne jak i chemiczne, dostosowane do specjalistycznego sodowanie™, maksymalizując przy tym efektywność oraz wydajność pracy.

Usuwanie samego zanieczyszczenia następuje podczas „eksplozji” granulek sody w trakcie ich uderzania o czyszczoną powierzchnię. Eksplozja ta uwalnia energię, która usuwa zanieczyszczenie.

Proces sodowanie™ jest na tyle delikatny, że szybko usuwa konieczne do ściągnięcia powłoki czy brud bez szkody dla podłoża. Metodą tą można usunąć powłokę z każdej powierzchni bez szkody dla oczyszczanego przedmiotu.

W 2011 roku wprowadziliśmy nowe innowacyjne czyściwa, które wnikają w powierzchnię i oczyszczają ją z rdzy. Czyściwo Soda Anti-Rust™ oraz Soda Anti-Rust HD™ usuwają rdzę powierzchniową oraz wgłębną, doprowadzając stal do jego prawidłowego kolorytu. Jest to jedyne takie czyściwo w skali światowej oferowane przez SodaBlast Systems™ Polska.

SodaBlast Systems™ to błyskawiczna i skuteczna metoda na najbezpieczniejsze czyszczenie rozmaitych materiałów z zabrudzenia oraz w zależności od ustawień wgłębne oczyszczenie zabrudzeń w oczyszczanej powierzchni. Przy pomocy tej technologii można czyścić drewno z powłok farby, można usunąć lakier czy rdzę z metalu, można restaurować zabytki i odnowić mnóstwo innych rzeczy w bardzo krótkim czasie.