Jakie błędy popełniają lakiernicy po sodowaniu?

Oczyszczając metodą Sodowania w technologii SodaBlast Systems usuwamy wszelkie warstwy lakieru samochodowego, nawet jeśli auto było wielokrotnie przemalowywane. Także szpachla powyżej 1 centymetra jest bezproblemowo usuwana z karoserii. Dzięki właściwościom sody na oczyszczonym pojeździe pozostaje jedynie gładka fabryczna warstwa ocynku. Jeśli pojazd był wcześniej piaskowany i na nowo malowany, oznacza to jedno - cenny ocynk został usunięty, a powierzchnia schropowacona i nieodwracalnie uszkodzona.

Z tego powodu zaleca się sodowanie pojazdów, a nie piaskowanie, gdyż w ten sposób uzyskujemy fabryczną gładkość metalu, brak pofałdowań na karoserii oraz nie zdzieranie zabezpieczenia w postaci ocynku.

Czytaj więcej

Ciekawi efektów sodowania Polskiego Porsche?

Patryk Mikiciuk, dziennikarz TVN TURBO, specjalista od pojazdów zabytkowych, kolekcjoner pojazdów z minionych epok - odbudowuje swoje Porsche 911 przy użyciu technologii SodaBlast Systems.

Zobacz jak wygląda sodowanie takiego pojazdu oraz jakie daje korzyści w trakcie renowacji.

Na filmie zobaczysz:
✅ szybkość sodowania
✅ usuwanie szpachli
✅ powierzchnię blachy po usunięciu lakieru
✅ odczyt z karoserii historii pojazdu po sodowaniu

Przygotowania do sezonu zimowego

Pan Daniel z Warszawy ruszył pełną parą. Sprzętem SB-500 Trailer można pracować cały rok - wiosną, latem, jesienią, zimą. W okresach suchych jak i podczas opadów deszczu. Teraz po pracowitym okresie letnim przyszedł czas na umycie samego urządzenia z zebranego w tym czasie kurzu :D

Co u naszych Klientów? Nowogrodzka 66, Warszawa.

Odwiedziłem przed weekendem naszego Klienta Granitico Daniel Klepacz realizującego kompleksową renowację elewacji budynku dla Wojska Polskiego w samym centrum Warszawy. Prace postępują każdego dnia i aktualnie wyprzedzają pierwotnie planowany przez inwestora harmonogram o 6 miesięcy. Kolejny etap to renowacja budynku od strony wewnętrznego dziedzińca, gdzie już część prac została wykonana. Cała elewacja oczyszczana jest sprzętem SodaBlast Systems, a gdzie trzeba płyty z piaskowca lub cegły są wymieniane, ewentualnie uzupełniane są ubytki. Wojsko Polskie, zadowolone z efektów oraz sprawności realizacji zlecenia, wciąż zwiększa zakres prac o kolejne powierzchnie budynku.
-
Raportował Mateusz z SodaBlast Systems.

Czytaj więcej